www.garipogullari.org

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HACI GARİP HASAN GÜLAY

hasan1

Hacı Hasan GÜLAY

             ALLAH RAHMET EYLESİN  MEKANI CENNET OLSUN

 

 

araba201.01.1936 da doğdum 1952'de gurbete çıktım. İzmir Naldöken palamut fabrikasında çalıştım. 23 Haziran 1956'da askere gittim. 1958 senesinin Haziran ayında terhis oldum. 1962 senesinde Naldöken'e gecekondu yaptım.

 

1966 da Villis kamyonet aldım. Ardından daha sonra minibüs almaya karar verdim ve minibüsü aldım. 1986 da Adambilmez mahallesine İlkokul yaptırdım.

 

08.02.1988 de Geyikli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği'ni  kurdum. Uzunevi İlköğretim Okulunun arsasını tahsil ettim. 2 kat inşaatını kendim yaptırdım. Belediye binası arsasını aldım. Belediye'ye hibe ettim. 1994'de şuanki Çanakçıbaşı cami'nin inşaatını başlattım

 

Samsun İstanbul ve Geyikli Beldesi'nde başlatmış olduğum cami inşaatına yardım için makbuz karşılığında para yardımı topladım. Kısmen Merkez camisine yardımcı oldum. 04.08.2002'de Kalkınma Derneği'nin Başkanlığını Fezû Ali Balta Bey'e devrettim.

 

Genç nesil herşeyi Devletten beklememelidir. Askerde er, sivilde amele olmayacaksın. Evlat babaya, kadın kocaya, talebe hocaya itaat etmek zorundadır

 

Yaş 70, ah gençlik dememek elde değil. 20 yaşında olsaydım da insanlara hizmet etmek için biraz daha keşke vaktim olsaydı diyorum.  Siz öldüğünüz zaman insanlar sizi yaptığınız hayır işleri ilen anmaları ne olsa gerek.

 

Gençlere ve siz insanlara tavsiyem yardıma muhtaç insanların elinden tutun, kimse yok mu? diyen insanlara sizlerde bir mum yakarak yardımcı olun, hayır ve hasenatta yarışın.Dünya aleminde cenab-ı Allah'dan uzun ömür mutlu yarınlar dilerim. Hatırlayanlara, okuyanlara ve bana saygı gösterenlere , saygı ve sevgilerimi sunar gözlerinizden öperim.

 

Çavuşu Hasan GÜLAY

 

Yazıldığı yer:Sis Dağı

 

Mahalle: Eski oba mahallesi

 

Tarih: 13.10.2002


 

 

Videolar

video